Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.
 • Botoks

  Botoks yüzde donuk bir ifadeye neden olur mu?

  Uygulamayı yapan doktorun uygulamasına bağlıdır. Botoks, kontrollü uygulama imkanı olan, son derece risksiz, güvenilir ve bazı ameliyatlara alternatif oluşturabilecek bir ilaçtır.

  Botoks yüzde şişkinlik yapar mı?

  Botoks verilen bölgede şişkinlik olmaz. Farklı kategorideki dolgu maddeleri ile yapılır.

  Botokstaki madde yılan zehiri midir?

  Yılan zehri değildir. Clostridium botulinum adı verilen bakteriden elde edilen toksindir.

  Botoks felç yapar mı?

  Botoks felç yapmaz. Enjekte edilen kaslarda hareketleri kısıtlar. His kaybı yaşanmaz.

  Kimlere botoks yapılmaz?

  Hamile ve emziren kadınlara botoks yapılmaz. Bu süreçlerin sonlanması beklenir.


 • Dolgu

  Dolgu maddelerinin kullanıldığı yerler nerelerdir?

  Burundan dudak yanına uzanan çizgiler
  Dudak dolgunlaştırma
  Yanak ve elmacık kemiği
  Dudak üstü çizgileri
  Yara ve sivilce izleri


  En sık kullanılan dolgu maddesi çeşidi hangisidir?

  En çok hyalüronik asit ve hastanın kendi vücudundan alınan yağlar kullanılmaktadır. Dolgu maddesinin kalıcılık süresi, vücutta uyum içinde olması, alerjik reaksiyona neden olmaması, yüzün doğal ifadesini koruması göz önünde tutulmalıdır.

  Hyaluronik asit nedir?

  Hyalüronik asit doğal şekerdir. İnsan vücudunda doğal olarak bulunur. Cildi gergin tutma özelliği olan bu maddedin vücutta kalma süresi 6-12 aydır. Herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmadığından öncesinde bir testte gerekmez. Uygulaması son derece kolay olan bu yöntemin herhangi bir yan etkisi yoktur. Sonuç son derece yüz güldürücüdür.

  Dolgu uygulaması ne kadar sürer?

  Yaklaşık 15-30 dk arası sürebilir. Öğlen arasında yapılabilecek kolay bir işlemdir. Hemen sonrasında işinize rahatlıkla dönebilirsiniz. Hafif şişlik ve kızarıklıklar olabilir. Bir iki gün içinde geçecektir.

  Dolgu maddesi ile birlikte botoks uygulanabilir mi?

  Evet, çok daha etkili sonuç alınır. Özellikle iki kaş arasında kullanılması iyi sonuç verir.


  Yağ enjeksiyonu nedir?

  Vücuttan alınan yağın ince iğne yardımıyla yüz bölgesindeki kırışıklık ve çukurların altına uygulanan işlemdir. Son derece yaygın olarak kullanılmaktadır.  Ancak hekimin deneyimi ve uygulama tekniği çok önemlidir. Enjekte edilen yağ kişinin vücudundan alındığı için herhangi bir reaksiyona neden olmaz. 6-12 ay arayla tekrarlanması gerekecektir. • Kavitasyon

  Kavitasyon hangi bölgelerde etkili oluyor?

  Selülitler
  Bölgesel yağ birikimleri
  Çene altı toparlanması
  Üst kol kısımlarındaki gevşemeler
  Cilt sarkmaları
  Liposuction sonrası deformasyon

  Kavitasyon nasıl uygulanır?

  Vücuttaki su molekülleri ve iyonları radyo dalgaları harekete geçirir. Hareketlenme ile bölge ısınır. Isı 41-43 dereceye kadar çıkartılmaktadır. Cilt altındaki ısı 50-55 dereceye denk gelir. Vücuda herhangi bir zararı yoktur.


  Tedavi süresi ve aralığı ne kadardır?

  Küçük bölgeler için 15-30 dk, göbek ve basen bölgeleri için 20-25 dk, bacak ve kalça için 45-60 dk uygulanır. Kişinin ve cildin yaşına göre 6-15 seans arasında değişir. Yaşama koşulları da bu süreçte etkilidir.

  Tedaviden nasıl sonuç beklenmelidir?

  Kişiden kişiye değişiklik gösterir. Seanslara düzenli devam edildiğinde, beslenmeye dikkat edildiğinde uzun vadede etkili sonuçlar alınmaktadır. Tedaviden hemen sonra hafif kızarma ve gerginleşme olabilir. Bu etki çok kısa sürede yok olmaktadır.

  Kimlere uygulanmaz?

  Vücudunda metal protez bulunanlara, hamilelere, kalp pili olanlara, ms, parkinson, epilepsi, kanser hastalarına uygulanmaz.


  İşlem acı veriyor mu?

  Cihazın uygulama başlığında soğutma sistemi ile uygulama acısız sürdürülür.