Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Yeni Gençlik İksiri: PRP

Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.

PRP nasıl gençleştiriyor?

PRP, vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyararak aktif hale getiriyor ve dokuların yenilenmesine yardımcı oluyor.

Plateletler, (trombosit hücreleri), kanın pıhtılaşmasını sağlayan vücudumuzdaki hasarlı damarları ve diğer dokuları onaran, büyüme faktörleri içeren hücrelerdir. Vücudumuzda herhangi bir hasar olduğunda plateletlerin görevi bu hasarı onarmaktır. PRP uygulamasıyla, sorunlu bölgeye platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörlerini ulaştırılabilmektedir.

Cildimizin yaşlanması da tıpkı yaralanma gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. Bu nedenle cilt gençleştirme uygulamalarında, vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz. Örneğin lazer, peeling gibi yöntemlerle derimize mikro düzeyde hasarlar veririz ve iyileşme sürecini tetikleriz. Bu hasar sonunda büyüme faktörleri salınır ve iyileşme süreci başlar.

Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde, bünyelerinde bulunan büyüme faktörleri, kolajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarır ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlar.

Nasıl Uygulanır?
Trombosit açısından zengin plazma elde etmek amacıyla özel bir satrifüj kullanılır. Plateletlerin yaklaşık % 95’i ayrışır ve plazma içinde konsantrasyon haline gelir. Önce kişiden az miktarda kan alınır. Özel bir filtre ve santrifuj yardımıyla otolog beyaz kan hücreleri içeren platelet açısından zengin plazma hazırlanır. Son olarak platelet (trombosit) açısından zengin otolog beyaz kan hücreleri içeren plazma (PRP) sorunlu bölgeye enjekte edilir. Enjeksiyon bölgelerinde plateletler ve beyaz kan hücreleri büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak kırışıklıkların giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar.

SIK SORULAN SORULAR

PRP uygulaması ne kadar sürer?
Yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır.

PRP ile cilt yenileme hangi durumlarda etkilidir?

  • Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, el, bacak içi ve kollara uygulanabilir. 
  • Lazer-peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak.
  • Deride yllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak
  • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak. 
  • Saç dökülmesi tedavisi nde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir.

PRP ne kadar güvenilirdir?
Kişinin kendisinden alınan kan steril ve kapalı bir kit yardımıyla kullanılır, bu nedenle PRP güvenilir bir uygulamadır.

PRP nin etkisi ne zaman görülür?
Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı bir belirgin etki görülür.

PRP ile cilt gençleştirme etkisi kalıcı mıdır?
15 günde bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan sonra 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı olur.