Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.
 • Lipoplasti

  Ameliyat izi kalıyor mu, kalıyorsa ne büyüklükte oluyor?

  Lipoplasti işlemi 3-4 mm’lik küçük giriş deliklerinden yapılır. Egepol’de bizler  Lazer Destekli Mikrokanüler Lipoplasti’ yöntemini tercih ediyoruz. Bu sayede operasyon izleri çok daha küçük ve belirsiz olmaktadır.

  İyileşme süreci boyunca yatmam mı gerekecek ?

  Hayır. Biz hastalarımızı ameliyattan sonra yürümeleri ve hareketli olmaları yönünde cesaretlendiriyoruz. Böylece kişi olası şişliklerden (ödem) daha hızlı bir şekilde kurtuluyor.

  Lipoplasti selülitleri de ortadan kaldırır mı?

  Yağ dokuya bağlı selülitleri azaltacaktır fakat deriye bağlı selülitlerde ilave bir germe işlemine gerek olabilir.

  Lipoplastiden sonra yağ hücreleri yeniden çoğalır mı?

  Lipoplastiden sonra sorunlu bölgedeki derinin bütünlüğünü ve elastikiyetini korumak için bırakılan destek yağ dokusu mevcuttur. Aşırı kilo alınması durumunda bu yağ hücreleri de genişleyeceklerdir. Bu nedenle dengeli beslenme ve egzersizlerle estetik sonuçlar desteklenmelidir.


  Ameliyattan sonra ne gibi zorluklarla karşılaşabilirim?

  İlk 24-48 saat kas ağrısı şeklinde, ağrı kesicilere yanıt veren bölgesel ağrılar olabilir.


  Ameliyatın ardından nasıl bir kıyafet giymem gerekiyor?

  İşlemin yapıldığı anatomik bölgelere basınç uygulayan özel bir korse giydirilecektir.


  Ne zaman güneşlenebilirim?

  Olası morluklar geçtiği zaman. Bu da ortalama 1-2 hafta sürebilir.


  Ne kadar miktarda yağ alınabilir?

  Bu yöntem ile bir seansta, kişinin genel sağlık durumu, yaşı, derinin elastik özellikleri gibi faktörlere bağlı olarak vücut ağırlığının en fazla % 6 – 8’ arası yağ dokusu alınabilir.

   

  Toplam vücut ağırlığının yüzde 6 – 8’inden daha fazlasını aldırmak mümkün mü?

  Evet. Aşırı kilolu hastalar için işlem iki ayrı seansta gerçekleştirilebilir.

  Ne kadar süreyle korse kullanmam gerekecek?

  4 ila 6 hafta arasında.


  Uzun dönemde ne gibi sonuçlar elde ediliyor?

  Gözle görünür sonuçlar 3 ila 4 hafta içinde belli olur (% 70 – 80 sonuç). İşlemin tam anlamıyla etkisini göstermesi ise 6 aydan 1 yıla kadar uzayabilir.
   
 • Alt ve üst göz kapağı ameliyatı

  Kesi nereden yapılıyor?

  Üst gözkapağı ameliyatında ameliyat izi gözkapağının doğal kıvrımının altında gizli kalır ve dış köşenin hafif dışına kadar uzar. Alt gözkapağında ameliyat iz alt taraftaki kirpiklerin altında gizlenir.  Göz kenarlarındaki kırışıklıklar da giderilmiş oluyor mu?

  Hayır. Bu ameliyat gözkapağı ile sınırlıdır. Egepol’de göz kenarlarındaki kırışıkları gidermek için yüz veya kaş germe ameliyatını kullanıyoruz. Ayrıca botks ile geçici çözümler sağlanabiliyor.


  İyileşme ne kadar sürüyor?

  Şişlik ve morartılar genellikle 5 günden sonra kaybolur.


  Yeniden makyaj yapmaya ne zaman başlayabilirim?

  Sadece birkaç günlük bir aradan sonra tekrar makyaj yapabilirsiniz.

  Ameliyatın hemen ardından nasıl görünürüm ve neler hissederim?

  Göz çevrenizde bir sertlik hissi olabilir ve bir ya da iki süren bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gözler geçici bir süreyle ışığa karı hassas hale geleilir, bunun sonucunda sulanma veya göz kuruluğu meydana gelebilir. Yanma ve kaşınma hissini gidermesi için göz damlası kullanmanız önerilir. Gözlerinizi güneş ve rüzgardan korumak için ilk birkaç hafta güneş gözlüğü kullanmanız gerekecektir.

  Torbalanmalar ve kırışıklar yeniden oluşur mu?

  Derideki sarkmalar ve kırışıklar yıllar içinde yeniden meydana gelebilir ancak torbaların geri dönmesi ihitmali pek yoktur. Gözkenarlarındaki kazayakları bu ameliyatla giderilemez ancak dermabrazyon, kimyasal spyma, kaş germe ya da botoks gibi ikincil bir ameliyatın yardımı olabilir.

  Ameliyat görüş kapasitemi etkiler mi?

  Bazı hastalar şişlik yüzünden ilk birkaç gün bulanık görebilirler.

  Kontakt lenslerimi kullanmaya ne zaman başlayabilirim?

  Ameliyattan yaklaşık 5 gün kadar sonra. Eğer genişletilmiş lensleriniz varsa bunları kullanmaya daha çabuk başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrası göz kuruluğu hastaların yaklaşık yüzde 30’unu etkilemektedir, böyle bir durumda kontakt lens kullanımınız da bir süre kesintiye uğrayabilir.
   
 • Bacak İç Kısım Germe

  Kesi nereden yapılıyor ?

  Bacak iç kısmında iç çamaşırı çizgisinin içine gizlenir.

  Ne zaman yıkanabilirim?

  Ameliyatı izleyen ilk hafta içersinde.


  Uyurken belli bir pozisyonu seçmem gerekir mi?

  Kendinizi rahat hissettiğiniz herhangi bir pozisyonda uyuyabilirsiniz .


  Zaman içinde yeniden sarkma meydana gelir mi?

  Kilonuzu ideal bir dengede tuttuğunuz sürece sarkmanın tekrar oluşma ihtimali düşüktür. Ancak büyük miktarlarda kilo alıp vermek
  derinin gevşekliğini arttırır ve sarkmaların geri dönmesine neden olur.


  Mayo ve bikini ile ameliyat izlerim görünür mü?

  Hayır. Ameliyat izleri mayo ve bikiniden görünmeyecek şekilde gizlenirler.

  Çocuk doğurursam bu sorunla yeniden karşılaşır mıyım?

  Ne yazık ki bunu önceden tahmin etmeye imkan yoktur. Ancak hamilelik esnasında ideal kilo sınırlarının üzerine çıkılmazsa hiçbir sorun oluşmaz.

  Bacak gerdirme işlemini kaç kez yaptırabilirim?

  Germe işlemi yapıldığında fazla olan yağlar ve deri alınarak geri kalan doku gerilir. Bu işlem sürekli kilo alanlar ya da obezite sorunu olanlar için sürekli bir tedavi olarak uygulanamaz. Bu sebeple sadece bir kez yapılması ve ideal kilonun korunarak sonucun uzun yıllar muhafaza edilmesi tavsiye edilir.


  Sonucu daha iyi hale getirmek için bacak germe işleminin yanı sıra hangi ek işlemleri yaptırabilirim?

  İstenirse kombine kavitasyon, vakum ve/veya radyofrekans seansları ile derinin gerginliği ve gençliği korunmuş olur.

  Kimler bu ameliyat için uygun adaylardır?

  Bacağının iç kısmında sarkma ve yumuşama olan kişiler için uygun bir operasyondur.
 • Çene Küçültme

  Kesi nereden yapılıyor?

  Çene küçültme ameliyatlarında kesi ya ağzın içinden ya da çene altından yapılır. Cerrah çene kemiğini daha uygun bir boyuta getirene dek traşlar.

  Ameliyattan sonra yemek yiyebiliyor muyum?

  Ameliyattan hemen sonra çiğnemeniz biraz sınırlanır ve ilk birkaç gün sıvı ya da yumuşak gıdalar tüketmeniz gerekebilir.


  Ameliyattan sonra çenemde sertlik ya da gerginlik hisseder miyim?

  Evet, fakat bu his bir hafta içinde azalır.


  Ameliyat herhangi bir şekilde çene ya da dudaklardaki kaslara, sinirlere ya da
  dişlere zarar verir mi?

  Hayır, eğer cerrahınız dental ve cerrahi anlamda gerekli anatomi bilgisine ve ameliyatla ilgili yeterli deneyime sahipse böyle bir tehlike yoktur.

  Herhangi bir çeneme dokunduğunda yapay bir doku hisseder mi?

  Hayır. İyileştikten sonra çeneninizin görünümü de teması da doğal olacaktır.

  Ne zaman banyo yapabilirim?

  Genellikle ilk 24 saat içinde banyo yapabilirsiniz. Eğer bir bandaj varsa bunu sabunla temas ettirmemek iyi olur, cerrahınız kuru tutulmasını isteyecektir.

  Güzellik uzmanına ya da salonuna ne zaman gidebilirim?

  Yaralarınızın tamamı iyileştikten ve kabuklar kaybolduktan hemen sonra gidebilirsiniz. Bir ay boyunca ameliyat bölgesine masaj yaptırmamanız, ovalamamanız gerekir.
   
 • Çenede Lipoplasti

  Kesiler nerelerden yapılıyor?

  Kesiler kulağın ön tarafındaki doğal kıvrımda yapılır ve yukarıya saçların başladığı yere doğru uzanır. Aynı zamanda aşağıya kulağın arkasına doğru da uzatılır ve burada da saçarlın başladığı yere ulaşır. Çene altına küçük bir kesi de genellikle gerekli olur.


  Ne zaman makyaj yapmaya başlayabilirim?

  Ameliyattan bir hafta sonra makyaj yapılabilir.


  Kat kat olmuş çenemden kurtulabilir miyim?

  Evet.

  Sonuçlar ne kadar süreyle kalıyor?

  Ameliyatın sonucu kalıcıdır. Ameliyat olmadan önceki halinize geri dönmeniz aşağı yukarı 7 ila 10 yıl sürecektir. Anatomi farklılıkları, kilo alıp vermeler, güneşe maruz kalma durumu gibi bir çok farklı etken bu süreyi belirleyecektir.

  Ameliyattan hemen sonra kendimi nasıl hissederim?

  Çenenizdeki bandaj biraz sıkı gelebilir ancak bunun vereceği rahatsızlık da azdır.


  Ne zaman banyo yapabilirim?

  Genellikle ilk 24 saatten sonra banyo yapabilirsiniz. Bandajınız varsa bunu sabunlamamaya dikkat etmelisiniz, cerrahınız kuru kalmasını isteyecektir.
   
 • Klasik Yöntemle Alın ve Kaş Germe

  Endoskopik yöntemle klasik yöntem arasındaki fark nedir?

  En önemli fark uygulanan teknikte ve ameliyat izindedir. Endoskopik yöntemde iz biraz daha azdır ancak sonuçların daha kalıcı olması bakımından biz Egepol’de klasik yöntemi tercih ediyoruz.

  Dikişlerim ve klipsler ne zaman çıkarılır?

  Cerrahınızın kendiliğinden eriyen dikiş kullanıp kullanmamasına bağlı olarak genellikle bir hafta içinde çıkarılır.

  Ne zaman insan içine çıkabilirim?

  Görünür izlerin önemli bir kısmı iki hafta içinde tamamen kaybolur. Kalan az miktardaki şişlik ve morartı ise makyajla kapatılabilir.

  Hastanede kalmam gerekecek mi?

  Bu durum kişiden kişiye değişir.

  Ameliyattan sonra ne gibi zorluklar yaşarım?

  Kesinin yapıldığı yerin civarında bir miktar uyuşma ve rahatsızlık hissedebilirsiniz. Şişlik göz etrafınıza ve yanaklarınıza doğru genişleyebilir ancak 10 ila 14 gün içersinde geçecektir. Sinirler iyileşmeye başlayınca biraz kaşıntı yapacaktır.
   
 • Çene Protezi

  Bazen çene protezi, burun estetiğiyle beraber öneriliyor. Bunun sebebi nedir?

  Mesele yüzde bir denge sağlamaktır. Doğru orantılı yüz hatları güzellik anlamına gelir. Çeneye yapılacak protez yüzün genel olarak orantısını değiştirecektir. Bazı durumlarda sadece çene Protezı uygulamak burnun iri görüntüsünü dengeleyebilir.

  Erkeklerde çene Protezı traş olmayı etkiler mi?

  Hayır çünkü protez ağzın içinden yerleştiriliyor.

  Çene Protezı boyun lipoplastisi ve yüz gerdirme işlemleri ile aynı anda yaptırılailir mi?

  Evet.


  Ameliyattan sonra ilk uyandığımda nasıl görünürüm?

  Çenenizin şişmesini ve morarmasını azaltmak amacıyla bir bandaj takıyor olacaksınız.
  Çene bölgesinde hafif bir morarma meydana gelebilir ancak bu genellikle ilk 24 ila 48 saat içersinde azalır.

  Şişme ve morarma ne kadar süreyle kalır?

  Ameliyat sonrası şişme ve morarma ilk haftanın sonuna doğru dağılmaya başlar. Tamamen ortadan kalkması ise 6 haftayı bulabilir. Ancak bu kalan morartı ve şişi 7 ila 10 günden sonra makyajla rahatça gizleyebilirsiniz.

  İyileşmem ne kadar sürer?

  Çene Protezı ameliyatından sonra tamamen iyileşmek genellikle 6 ay sürer. Bununla beraber hastaların yüzde 90’ı ilk üç ayın sonunda nihai görünümlerine kavuşmuş oluyorlar.

  Bu ameliyatın en önemli getirisi nedir?

  Çene Protezı çenenizin görünümünü geliştirerek yüzünüzün genel dengesini düzeltir.


  Kesi ve ameliyat yarası nerede olacaktır?

  Kesi ya çenenin altındaki doğal kıvrımın olduğu yerden ya da ağzın içinden, alt dudakla, diş etlerinin birleştiği yerde yapılır. Kesi ağzın içinde yapıldığında görünür bir yara izi kalmaz. Kesi çenenin altından yapıldığında bile ameliyat izi çoğunlukla görünmez durumdadır.
   
 • Kulak Ameliyatı

  Ameliyat duyma kapasitemi etkiler mi?

  Hayır. İşitme yetilerinizin yer aldığı orta ve iç kulak ameliyattan etkilenmez sadece dış kulakta işlem yapılır.

  Gmörünür bir ameliyat izi kalır mı?

  Hayır. İzler kulak arkasında gizlidir ve görünmez.


  Ameliyattan sonra ne gibi zorluklar yaşarım?

  Cerrahi bölgeyi kıruyabilmek için ilk birkaç gün saç bandı takmanız gerekecektir. Daha sonra iki hafat kadar bir süreyle geceleri uyurken saç bandını kullanamanız gerekir.

  Ameliyattan sonra neler hissederim?

  Bu kişiden kişiye değişir. Hastalar genellikle ilk üç ay boyunca kulak çevresinde bir uyuşma hissettiklerini söylüyor. Üç aydan sonra bu uyuşukluk azalarak kaybolur.

  İyileşme ne kadar sürüyor?

  Tamamen iyileşme ve sonuçların alınması bir yıl kadar sürer. Ancak hastaların çoğu ilk 1-2 ayın sonunda yüzde 90 iyileşmiş olurlar.


  Ne zaman yıkanabilirim?

  Ameliyattan sonraki ilk gece başınızdaki sargı kuru kalmalı ve yerinden oynamamalıdır. Dolayısıyla sargılar çıkmadan önce yıkanmamak gerekir.

  Ne zaman egzersize başlayabilirim?

  İlk üç hafta aerobik tipi hareketlerden kaçınmak gerekir. Şişmeyi arttırp, iyileşme sürecini yavaşlattığı için ameliyat sonrası dönemde eğilme, kaldırma, gerilme gibi hareketlerden uzak durulmalıdır.
   
   
 • Yüz Gerdirme

  Egepol’de yapılan yüz gençleştime işlemine hangi uygulamalar dahildir?

  Üst ve alt gözkapağı sıkılaştırma ya da göz altı torbalarının alınması işleminin yanı sıra kaş germe, alın germe, yüz germe ve boyun germe işlemleri yapılır. Ayrıca ağız çevresinde mekanik ve kimyasal cilt soyma işlemi gerçekleştirilir. İstenirse yüzde meydan gelen çöküntüleri gidermek için dolgu malzemesi kullanılabilir.
   

  Yüz ameliyatı nasıl yapılıyor?

  Yüz gençleştirme ameliyatı aralarında cildin ve derin dokuların kesilip ve sıkılaştırılması gibi klasik uygulamaların da yer aldığı bir grup tekniğin birlikte kullanılması ile gerçekleştirilir.
   

  Ne kadar zaman sonra gönül rahatlığıyla toplum içine çıkabilirim?

  Morarmanın derecesine gre değişir. Birçok kişi 5 ila 7 gün içersinde normal günlük hayatlarına dönebilmektedir. Bazı hastalarımız doğrudan insanlarla yüz yüze olmalarını gerektiren işlerde çalışıyorlar, bu gibi durumlarda biraz daha uzun bir zamana ihtiyaç olabilir.

   

  Ne zaman makyaj yapabilirim ve yüz kremleri kullanabilirim?

  Kendinizi rahat hissettiğiniz anda makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Hastalarımızın çoğu ortalama 3 ila 5 gün içersinde makyaj yapmaya başlıyabiliyorlar.

  Egepol’de yapılan yüz gençleştime işlemine hangi uygulamalar dahildir?

  Üst ve alt gözkapağı sıkılaştırma ya da göz altı torbalarının alınması işleminin yanı sıra kaş germe, alın germe, yüz germe ve boyun germe işlemleri yapılır. Ayrıca ağız çevresinde mekanik ve kimyasal cilt soyma işlemi gerçekleştirilir. İstenirse yüzde meydan gelen
  çöküntüleri gidermek için dolgu malzemesi kullanılabilir.


  Düzenli olarak egzersiz yapmaya ne zaman başlayabilirim?

  Ameliyattan kısa bir süre sonra yavaş ve basit egzersizlere başlayabilirsiniz. Daha zorlu hareketler için en azından 2 hafta beklemek mantıklı olacaktır. 4 ila 6 hafta gibi bir süre içersinde zorluk düzeyini kademeli olarak arttırarak normal egzersiz rutininize dönebilirsiniz.

  Uyuşukluk ne kadar sürer?

  Yanak ve boyun bölgesinde bir miktar uyuşukluk olacaktır. Şişme miktarına bağlı olarak bu uyuşma birkaç hafta sürebilir.

  Ameliyattan sonra görünüşüm yapay olur mu?

  Hayır, tamamen doğal bir görünümünüz olacaktır.

  Boynumdaki tavuk derisi görünümünden, düşük gözkapaklarımdan ve göz altı torbalarından kurtulabilecek miyim?

  Evet.
   

   

 • Popo Kaldırma

  ‘Popo Kaldırma’ işlemi fazla yağlardan kurtulmamı sağlar mı?

  Sözkonusu bölgede yağ doku artışı da mevcutsa aynı seansta ‘Lipoplasti’ ile bunlar alınır ve sonra deriyi germe işlemi yapılır.
   

  Kesi nereden yapılıyor?

  Bikini hattının içinde kalacak şekilde gizlenir.


  Kalçalarım nasıl görünecek?

  Daha kalkık ve estetik bir şekle kavuşacaklar.

  Kaybolana dek ameliyat izlerini nasıl saklayabilirim?

  Yüksek belli pantolon ve etekler giyerek

  Zaman içinde sarkmalar yeniden ortaya çıkar mı?

  Sağlıklı bir yaşam sürerseniz sarkmaların yeniden oluşma ihtimali düşüktür. Ancak aşırı miktarda ve ani kilo alıp vermek, derinin gevşemesine dolayısıyla da sarkmalara neden olabilir.

  Hangi işlemin benim için uygun olduğunu nasıl anlayacağım? Lipoplasti mi, deriyi germe mi?

  Bu muayenenizde ortaya konabilir ve kişiden kişiye, yaşa, derinin kalitesine göre değişir.
 • Karın Germe

  Çocuk doğurduktan sonra en erken ne zaman karın germe işlemi yaptırabilirim?

  Vücudunuza iyileşmesi için zaman tanımak açısından ortalama 6 ay beklemek iyi olacaktır. Ayrıca emzirme döneminin bitmesi de beklenmelidir.


  Ameliyattan sonra hareketlerimde nasıl bir kısıtlama olacaktır?

  İlk 24 saat hafifçe öne eğik olarak yürümeniz gerekecek, fakat bu durum gün geçtikçe bir hafta içinde düzelecektir. İlk 4 hafta ağır egzersizlerden ve beş kilodan daha ağır yükleri kaldırmaktan kaçınmalısınız

  Bu ameliyattan kimler faydalanabilir?

  Genel beden görünümü düzgün olduğu halde karın bölgesinde yağlanma ve deride sarkma olanlar ve bunlardan diyet ve egzersiz yardımıyla kurtulamayanlar ile doğumlara bağlı cilt elastikiyetinin kaybı sonucu çatlaklar oluşanlar.

  Lipoplasti ile karşılaştırıldığında karın germenin avantajları nelerdir?

  Lipoplasti, derideki çatlakları ve gevşekliği gideremez ama karın germe ile bunlardan kurtulabilirsiniz. Ayrışmış olan karın kasları onarılarak daha düz ve estetik görünümlü bir karın ortaya çıkarılır.

  Kesi ve ameliyat izi nerede oluyor?

  Pubik saç çizgisi veya varsa sezeryan izi hizasında bikini hattının içine gizlenir.

  Abdominoplastiden sonra hamile kalmam sorun olur mu?

  Ameliyat ileriki dönemdeki hamilelik için herhangi bir sorun teşkil etmez.


  Doğumla meydana gelen çatlaklar bu ameliyatla giderilebilir mi?

  Evet, özellikle klasik karın germede göbek deliğine kadar uzanan bütün çatlaklar yok olacaktır.
 • Meme Büyütme / Mammaplasti

  Egepol’de protez yerleştirmede hangi insizyon tekniği kullanılıyor?

  Üç farklı protez yerleştirme bölgesi bulunuyor; koltuk altı, göğüs altı çizgisi ve areola –yani meme ucu etrafındaki renkli alan. Eğer areola bölgesi uygun büyüklükte yani çapı yaklaşık üç santimden az değil ise, genellikle bu girişi yerini tercih ederiz. Çünkü areola bölgesinde kalan ameliyat izleri çok daha belirsiz olarak neredeyse görünmez halde iyileşirler.

   

  Hangi ölçünün benim için uygun olduğunu nasıl anlayabilirim?

  En göz alıcı görünüm için uygun ölçüye özel bir protez ölçme cihazı ile karar verilir. Bu ölçme cihazı konsültasyon için yanınızda getireceğiniz sütyen içinde de kullanılabilir.

   

  Meme protezi için en uygun yer neresi kabul ediliyor; kasın altı mı yoksa üstü mü?

  Protezlerin nereye yerleştirileceği çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir; mevcut göğüs dokusunun miktarı, göğüs kafesinin şekli, kullanılacak protez tipi ve arzu edilen sonuç gibi… Eğer hasta zayıf ve ufak tefekse yani protezi kaplayacak göğüs dokusu azsa, bu durumda genellikle protezi göğüs kasının altına yerleştirmek tercih edilebilir.

   

  Meme protezimin sızdırmadığından nasıl emin olabilirim?

  Egepol’deki plastik cerrahlar, yalnızca ‘Yüksek Koheziv Jel’ içerikli protezler kullanırlar. Bunların içerikleri katı olduğundan (aynen bir Türk Lokumu’nun içi gibi) sızıntı yapma gibi bir durum sözkonusu değildir.

   

  Meme büyütmede kullanılan protez meme kanseri riskini arttırır mı?

  İstatistikler meme protezi yaptırmış olan kadınlarda, meme kanserine yol açan kitlelerin daha erken bir evrede yakalandığını ortaya koymaktadır. Hem doktorların düzenli olarak kontrol yapma gereksinimleri hem de hastaların duyarlılık ve dikkatlerinin artması olası bir tümoral kitlenin daha erken fark edilebilmesine olanak sağlamaktadır.

   

  Protezin kullanım süresi ne kadardır?

  Egepol’de kullandığımız yeni jenerasyon ‘Yüksek Koheziv Jel’ içerikli protezler, diğer sıvı silikon jel veya serum fizyolojik (tuzlu su) içeren protezlerin aksine ömür boyu kullanılabilir.

   

  Protez yerleştirildikten sonra meme ucunda his kaybı olur mu?

  Meme ucunda ve etrafındaki renkli kısımda (areola) geçici bir his azalması meydana gelebilir. Bu bölgedeki hassasiyetin tamamen normale dönmesi bazen birkaç aya kadar uzayabilir.

   

  Operasyondan sonra hareketlerimde bir kısıtlanma meydana gelecek mi?

  Operasyonu takip eden ilk 7 gün içinde kollarınızı baş hizasından yukarı kaldırmanızı ve göğüs kaslarınızı esnetmenizi gerektirecek hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir

 • Meme Küçültme

  S : Meme küçültme ameliyatı iz bırakır mı?

   

  C : ‘Lolipop şekerini’ andıran ve göğsün doğal çizgisini izleyen bir giriş izi genellikle ameliyatı izleyen ilk bir yıl görünür durumdadır fakat daha sonra belirsizleşecektir. Birçok hasta ameliyat izinin bikini veya sütyen hattı içinde rahatlıkla gizlenebildiğini bildirmiştir. Egepol’de tercih ettiğimiz, bu sözkonusu “Vertikal Ameliyat İzi Tekniği” yönteminde diğer klasik tekniklere göre daha küçük ve daha az iz kalmaktadır.

   

  S : Giriş (insizyon) nereden yapılmaktadır?

   

  C : Meme küçültme ameliyatında yaygın olarak kullanılan ‘klasik’ yöntem üç ayrı kesiyi gerektirir. İlk kesi meme ucundaki renkli bölgenin kenarından (periareolar) yapılır. İkincisi renkli kısmın alt sınırından memenin alt tarafta kat yaptığı yere dek düşey (vertikal) olarak uzanır. Üçüncüsü ise memenin alt tarafındaki doğal plikasyon yeri sınırını (inframammar) takip eder. Daha yeni ve modern bir yöntem olan ‘Vertikal Ameliyat İzi Tekniği’nde’, alt taraftaki bu son kesi uygulanmaz çünkü meme ucu çevresindeki ve düşey olarak yapılan iki insizyon yeterli olur. Egepol’de bizler de bu “Vertikal Ameliyat İzi Tekniği” denilen yöntemi uygulamaktayız. Bu yöntemin çeşitli avantajları vardır; öncelikli olarak anatomik açıdan daha az iz kalır, meme ucunda kalıcı his kaybı oluşmaz, memenin kendine özgü anatomik ‘damla’ şekli daha estetik olarak elde edilir ve süt kanalları hasar görmediği için emzirme yetisi bozulmaz.

   

  S : Ameliyatta elde edilen sonuç ne kadar kalıcıdır?

   

  C : Eğer aşırı kilo alıp vermezseniz elde edilen sonuç uzun sürelidir.

   

  S : Ne kadarlık bir kısım çıkarılıyor?

   

  C : Meme küçültmede, vücut yapısına uygun estetik ölçüler ve arzulanan meme büyüklüğü dikkate alınarak, her iki taraftan birkaç yüz gramdan başlayıp, aşırı büyük memelerde (jigantomasti) her birinden üçer kiloya kadar fazla doku alınabilir.

   

  S : Düşük kesimli kıyafetler giyebilecek miyim?

   

  C : Evet. Herhangi bir ameliyat izi görünmeksizin düşük kesimli kıyafetler giymeniz mümkündür.

   

  S : Güneşlenebilir miyim?

   

  C : Ameliyattan sonraki bir ila üç aylık dönemde güneş ışınlarından uzak durmanız gerekir.

   

 • Burun Estetiği

  Rinoplasti için en uygun yaş nedir?
  İdeal bir yaş yoktur ancak 17 yaşından önce yapılmaması gerekir.

  Ameliyatın sağladığı faydalar nelerdir?
  Rinoplasti aralarında, soluma sorunları, büyük burun, köprücük kemiğinde çıkıntı, istenmeyen burun ucu görüntüsü de bulunan farklı problemi çözebilir. Yüzün genel dengesini sağlar.

  Burnum için en uygun şekli nasıl seçerim?
  Yüzünüze en iyi uyan ve hoşunuza gidecek şekli bulabilmek için Egepol’de ileri teknoloji bilgisayarda canlandırma yöntemini kullanıyoruz.

  Ameliyat ağrı veriyor mu?
  Hayır, yaşayacağınız tek sıkıntı, ameliyattan sonraki ilk hayfa şişmeden dolayı solunumunuzun güçleşmesi olacaktır. Ayrıca ilk hafta gözlerinizin etrafında da morarma meydana gelir.

  Ameliyat izi kalır mı?
  Hayır. Egepol’de, iz bırakmayan bir teknik olan kapalı phinoplastiyi tercih ediyoruz.

  Sonuçlar ne kadar kalıcı?
  Yaşlanma prosedürünün gerektirdiği doğal durumlar hariç sonuçlar kalıcıdır.

  Rinoplasti ile birlikte yaptırabileceğim başka ameliyatlar var mı?
  Evet, örneğin diğer yüz ameliyatlarını olabilirsiniz.

  Ameliyattan sonra baş ağrısı yaşar mıyım?
  Evet, ancak bu sadece 1 ya da 2 gün sürecektir.

  Burnum küçültüldüğünde ortaya çıkan fazla deri ne oluyor?
  Burundaki deri esnektir dolayısıyla burnunuzun yeni şeklini alacaktır.

  Ameliyattan sonra nefes almakta sorun yaşar mıyım?
  Evet. İlk bir hafta ağzınızdan soluk almak zorunda kalacaksınız o yüzden de yumuşak gıdalar ve sıvı tüketmeniz önerilir.

  Nihai sonucu ne zaman görebilirim?
  Genellikle ameliyattan 6 ay sonra.