Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Mastektomi Sonrası Meme Rekonstrüksiyonu

Rekonstrüksiyon ameliyatları, özellikle memenin birkısmı veya tamamının alınmasını gerektiren bir tedavinin ardından yapılır. Amaç alınan kısmın yerinde, yeni ve kabul edilebilir oranda estetik bir görünüm sağlamaktır.

Bunu sağlamak için kullanılan birkaç farklı teknik vardır;

  • Doğrudan kalıcı meme protezi (implant) yerleştirmek
  • Derinin genişlemesi ve esnemesini sağlamak amacıyla belli bir zaman süresince doku genişletici ‘balon’ (tissue expander) kullanmak ve ardından protezi yerleştirmek.
  • Yakın veya uzak çevre dokuları kullanarak makul oranda estetik bir görünüm oluşturmak (Flep Cerrahisi).
     

Bu ameliyatı olmayı düşünüyorsanız;
Egepol Plastik Cerrahları, sizinle bir konsültasyon yaparak yukardaki yöntemlerden hangisinin sizin için daha uygun olacağına karar vereceklerdir. Yöntemin belirlenmesinde size uygulanan mastektomi ameliyatının boyutları (kısmi veya total), memelerin büyüklüğü, meme ucunun yeri ve yara iyileşmesini etkileyen (radyoterapi gibi) faktörler etkili olacaktır.

 

Ameliyat süresi
1 ila 5 saat arası (Süre uygulanacak tekniğe göre değişmektedir)


Uygun yaş aralığı

Her yaşta uygulanabilir.

Hastanede kalma süresi

Basit protez yerleştirme günübirlik işlem olarak yapılabilir. Ancak bu süre daha kapsamlı ameliyat gereken durumlarda bir haftaya kadar uzayabilir.

Yurtdışından gelecek hastaların kalma süresi

Ameliyat yöntemine bağlı olarak 2 ila 4 hafta arasında değişebilir.

Elde edilen sonuçların kalıcılığı

Geçirilmiş mastektominin boyutu ve yapılan rekonstrüksiyonun büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir.

Mastektomi Sonrası Meme Rekonstrüksiyonu için SSS


S : Meme rekonstrüksüyonu nasıl yapılıyor?
C : Genel olarak uygulanan iki farklı teknik var. Birincisinde; jel, tuzlu su ya da bu ikisinin karışımını içeren bir protez (implant) kullanılıyor. İkinci yöntemde ise hastanın kendi yakın ve/veya uzak yumuşak dokuları kullanılarak meme şekli yeniden oluşturuluyor (Flep ile rekonstrüksüyon).

S : Ameliyatla memem alınalı 5 yıl oluyor, hala meme rekonstrüksüyonu yaptırabilir miyim?
C : Evet. Memeyi yeniden şekillendirme ameliyatı, sağlıklı bir erişkinde hayatın her döneminde yapılabilir. Eğer genel cerrahi açısından uygunsa hemen mastektomi (memenin alınması) ameliyatının ardından, kişi daha ameliyat masasındayken bile yapılabilir.


S : Başka ameliyatlar da gerekiyor mu?

C : Memelerin daha simetrik olması ve estetik görünmesi için birçok kadın sağlam olan diğer memesini büyütme, küçültme yada dikleştirme ameliyatı ile değiştirme yoluna gitmektedir. Bu tamamlayıcı estetik girişimler, rekonstrüksiyonla aynı seansta yapılabildiği gibi sonraki dönemlerde de uygulanabilirler.

S : Ameliyattan sonra meme ucum olacak mı?
C : Bir çok vakada meme ucu (nipple) ve areola (etrafındaki renkli kısım) mastektomi (memenin alınması) sırasında bir önlem olarak çıkarılır, çünkü geride kanser hücresi bırakılsın istenmez. Yeni bir meme şekli oluşturulduktan sonra buna meme ucu ve areola kompleksi kolayca ilave edilebilir. Meme ucu genellikle ya karşı memeden alınan bir parça kullanılarak ya da aynı memedeki deriye şekil verilerek yapılır. Çevredeki koyu renkli kısım (areola) ise labiumdan alınan ufak bir deri nakliyle (greft yöntemi) ya da daha basitçe dövme yapılarak halledilir.


S : Ameliyattan sonraki iyileşme sürecim nasıl olacak?

C : Kullanılan tekniğe göre iyileşme süreci de farklılık gösterir. Genel olarak dört ila altı hafta arasındadır. ‘Hastanın kendi dokuları ile rekonstrüksiyon yöntemi’ kullanıldığında iyileşme süresi ‘protez ile onarıma’ göre daha uzun olur. İlk birkaç gün ağrılarınızın olması normaldir.

S : Ameliyat izlerim göze batacak derecede olacak mı?
C : Ameliyat izlerinizin nasıl olacağı ve iyileşme şekli büyük oranda size yapılan mastektomi ameliyatının boyutlarına ve meme şekillendirme (rekonstrüksiyon) ameliyatınızda kullanılacak yönteme bağlıdır. Mastektominin ardından gerçekleştirilen şekillendirme ameliyatı genellikle yeni oluşturulan memenin üzerinde ilk bir yıl için belirgin bir iz bırakabilir. Fakat sonradan bu izi daha az belirgin bir şekle dönüştürebiliriz.


S : Yeni oluşturulan memem sağlıklı olan diğer mememe benzeyecek mi?
C : Genellikle oldukça yakın bir simetri sağlanıyor. Bazı hastalar estetik görüntüyü desteklemek için diğer memelerine de bir operasyon (büyütme, küçültme ya da dikleştirme) yaptırabiliyorlar.


S : Mastektomi’den (memenin alınması ameliyatından) hemen sonra protez koydurabilir miyim?

C : Genel cerrahi açıdan bir engel yoksa adına ‘dokun genişletici’ denilen, protez benzeri bir malzeme dokunun altına yerleştirilir. Takip eden altı ila sekiz hafta içinde bu malzemenin içine belli aralıklarla tuzlu su (serum fizyolojik) enjekte edilir. Meme derisi yeterince esneklik kazandığında bu genişletici çıkarılarak yerine kalıcı jel içerikli bir protez yerleştirilir. Ayrıca uygun vakalarda, sonradan ikinci bir değiştirme işlemine gerek kalmaksızın, içerisinde hem serum fizyolojik hemde jel ihtiva eden kalıcı protezleri kullandığımız tek seanslı rekonstrüksiyonlar da yapabilmekteyiz