Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Meme Büyütme / Mammaplasti

"Memelerim çok küçük…’

İki memem farklı büyüklükte…’

Memelerim vücudumun genel görünümüne uygun değil…’

Memelerim dolgun şeklini kaybetti…’

Daha göz alıcı bir görünüm istiyorum...’ gibi şikayetler ve beklentilerle kliniğimize başvuran pekçok kadın, daha dolgun memelere ve düzgün bir fiziğe sahip olmayı istemekte ve meme büyütme operasyonuna yönelmektedir. Kilo verme, çocuk doğurma ya da yaşlanma gibi sebeplerle memelerin dolgunluğunu kaybetmesi ve şeklinin bozulması sık rastlanan bir durumdur. Meme büyütme operasyonu göğüslerinizi dolgunlaştırıp, şeklini düzelterek daha orantılı bir vücut formu kazanmanızı sağlar.

 

Egepol’de yaptığımız meme büyütme işlemini, kısaca meme dokusunun veya kasın alt kısmına ‘Yüksek Koheziv Jel’ içerikli bir protez / implant yerleştirilmesi olarak tanımlayabiliriz.

Protez / İmplant güvenli mi?

Meme büyütme ameliyatı düşünen kadınların en fazla takıldıkları nokta burasıdır; kullanılacak protez güvenli mi? Basına da yansıyan doğru – yanlış hikayeler bu konudaki haklı endişeyi daha da büyütür. Oysaki son yıllarda protez / implant üretiminde önemli gelişmeler yaşanmakta, protezlerde yırtılma ve sızıntı gibi durumlara giderek daha az rastlanmaktadır.

 

Egepol’de bu tür ameliyatlar için sadece ‘Yüksek Koheziv Jel’ içerikli protezler kullanıyoruz. Koheziv jel katı bir maddedir, bu yoğunluğu yüzünden de akma ve sızıntı yapma ihtimali neredeyse hiç yoktur. Ayrıca bu protezler ‘damla’ şeklinde olup, göğsün doğal görünümüne daha uygun bir formdadır.

Bu ameliyatı olmayı düşünüyorsanız;

Operasyon öncesi yapılacak konsültasyon, arzu edilen ölçüye karar vermek ve ameliyatın detaylarını tartışmak açısından önem taşır. Konsültasyona gelirken sahip olmak istediğiniz meme büyüklüğüne uygun bir sütyeni yanınızda getirmeniz iyi olabilir. Protez büyüklükleri 100 cc’lik küçük boydan, 800 cc’lik büyük boya kadar farklılık gösterir. Giriş kesisi üç farklı noktadan yapılabilir; koltuk altı, göğüs altı çizgisi ya da göğüs ucu etrafı. Protezler, ya meme dokusunun alt kısmına (subglanduler) yada göğüs kasının altına (subpektoral) yerleştirilirler. Operasyon genel ya da sedasyon destekli lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan sonra, göğsünüz özel bir sargı ile bandajlanmış ve sütyeniniz giydirilmiş olarak uyanırsınız.

 

Ameliyat süresi

1 – 1,5 saat

Uygun yaş aralığı

Her yaşa uygun

 

Hastanede kalma süresi

1 ya da 2 gece

 

Yurtdışından gelecek hastaların kalma süresi

1 ila 2 hafta arası

 

Elde edilen sonuçların kalıcılığı

Kalıcı

 

Meme Büyütmede Sık Sorulan Sorular (SSS)

 

S : Egepol’de protez yerleştirmede hangi insizyon tekniği kullanılıyor?

C : Üç farklı protez yerleştirme bölgesi bulunuyor; koltuk altı, göğüs altı çizgisi ve areola –yani meme ucu etrafındaki renkli alan. Eğer areola bölgesi uygun büyüklükte yani çapı yaklaşık üç santimden az değil ise, genellikle bu girişi yerini tercih ederiz. Çünkü areola bölgesinde kalan ameliyat izleri çok daha belirsiz olarak neredeyse görünmez halde iyileşirler.

 

S : Hangi ölçünün benim için uygun olduğunu nasıl anlayabilirim?

C : En göz alıcı görünüm için uygun ölçüye özel bir protez ölçme cihazı ile karar verilir. Bu ölçme cihazı konsültasyon için yanınızda getireceğiniz sütyen içinde de kullanılabilir.

 

S : Meme protezi için en uygun yer neresi kabul ediliyor; kasın altı mı yoksa üstü mü?

 

C : Protezlerin nereye yerleştirileceği çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir; mevcut göğüs dokusunun miktarı, göğüs kafesinin şekli, kullanılacak protez tipi ve arzu edilen sonuç gibi… Eğer hasta zayıf ve ufak tefekse yani protezi kaplayacak göğüs dokusu azsa, bu durumda genellikle protezi göğüs kasının altına yerleştirmek tercih edilebilir.

 

S : Meme protezimin sızdırmadığından nasıl emin olabilirim?

C : Egepol’deki plastik cerrahlar, yalnızca ‘Yüksek Koheziv Jel’ içerikli protezler kullanırlar. Bunların içerikleri katı olduğundan (aynen bir Türk Lokumu’nun içi gibi) sızıntı yapma gibi bir durum sözkonusu değildir.

 

S : Meme büyütmede kullanılan protez meme kanseri riskini arttırır mı?

C : İstatistikler meme protezi yaptırmış olan kadınlarda, meme kanserine yol açan kitlelerin daha erken bir evrede yakalandığını ortaya koymaktadır. Hem doktorların düzenli olarak kontrol yapma gereksinimleri hem de hastaların duyarlılık ve dikkatlerinin artması olası bir tümoral kitlenin daha erken fark edilebilmesine olanak sağlamaktadır.

 

S : Protezin kullanım süresi ne kadardır?

C : Egepol’de kullandığımız yeni jenerasyon ‘Yüksek Koheziv Jel’ içerikli protezler, diğer sıvı silikon jel veya serum fizyolojik (tuzlu su) içeren protezlerin aksine ömür boyu kullanılabilir.

 

S : Protez yerleştirildikten sonra meme ucunda his kaybı olur mu?

C : Meme ucunda ve etrafındaki renkli kısımda (areola) geçici bir his azalması meydana gelebilir. Bu bölgedeki hassasiyetin tamamen normale dönmesi bazen birkaç aya kadar uzayabilir.

 

S : Operasyondan sonra hareketlerimde bir kısıtlanma meydana gelecek mi?

C : Operasyonu takip eden ilk 7 gün içinde kollarınızı baş hizasından yukarı kaldırmanızı ve göğüs kaslarınızı esnetmenizi gerektirecek hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir.