Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Meme Küçültme (Redüksiyon Mammaplasti)

Memelerim ağrıyor …’

Spor yaparken sıkıntılar yaşıyorum…’

Memelerim rahatsız edici derecede iriler…’

Boyun, sırt, bel ve kol ağrıları çekiyorum…’

Memelerim çok sarkık görünüyorlar…’ türünden şikayetlerle meme küçültme ameliyatı olmak isteyen hastalar, bu yükün getirdiği sırt ağrısı gibi fiziksel sıkıntılardan ve bazen de bu durumun yarattığı duygusal stresten kurtulmak isterler. Meme küçültme ameliyatı bu sıkıntılara son verdiği gibi, memelerin estetik ölçüsünü ve şeklini de düzeltir. Ameliyatın ardından memeler vücudun geri kalanıyla daha orantılı hale gelmiş olurlar.

 

Bu ameliyatı olmayı düşünüyorsanız;

Operasyon, memelerden fazla yağ ve/veya meme dokularının çıkarılıp bunların yeniden şekillendirilmek suretiyle daha doğal bir görünüm kazandırılmasından ibarettir. Egepol’deki plastik cerrahlarınız arzuladığınız estetik büyüklüğe uygun olarak gerekli ölçümleri yapar ve bilgisayar ortamında benzer görüntüleri sizinle paylaşırlar. Göğsü yeniden şekillendirmek için lipoplasti yönteminden de yararlanılır. Ameliyatın sonunda, meme ucu çevresindeki renkli alan (areola) içerisinde gizlenmiş bir iz ve bunun da hemen altında düşey (vertikal) bir iz oluşturulacaktır. Bu izler, zamanla solarak belirsizleşecektir. Operasyonun , genel ya da sedasyon destekli lokal anestezi altında yapılabildiğini bilmeniz gerekmektedir. 

 

Ameliyat süresi 

2 - 3 saat arasıdır.
 

Uygun yaş aralığı

18 yaşından itibaren hayatın herhangi bir döneminde yapılabilir.

 

Hastanede kalma süresi

1 gece

 

Yurtdışından gelecek hastaların kalma süresi

1 - 3 hafta arası

 

Elde edilen sonuçların kalıcılığı

Aşırı kilo oynamalarından etkilenmediği sürece uzun süre kalıcıdır.

 

Önemli Bilgiler 
Hasta ameliyatı izleyen iki hafta boyunca sigara içmemelidir.

 

Meme Küçültmede SSS (Sık Sorulan Sorular)

 

S : Meme küçültme ameliyatı iz bırakır mı?

C : ‘Lolipop şekerini’ andıran ve göğsün doğal çizgisini izleyen bir giriş izi genellikle ameliyatı izleyen ilk bir yıl görünür durumdadır fakat daha sonra belirsizleşecektir. Birçok hasta ameliyat izinin bikini veya sütyen hattı içinde rahatlıkla gizlenebildiğini bildirmiştir. Egepol’de tercih ettiğimiz, bu sözkonusu “Vertikal Ameliyat İzi Tekniği” yönteminde diğer klasik tekniklere göre daha küçük ve daha az iz kalmaktadır.

 

S : Giriş (insizyon) nereden yapılmaktadır?

C : Meme küçültme ameliyatında yaygın olarak kullanılan ‘klasik’ yöntem üç ayrı kesiyi gerektirir. İlk kesi meme ucundaki renkli bölgenin kenarından (periareolar) yapılır. İkincisi renkli kısmın alt sınırından memenin alt tarafta kat yaptığı yere dek düşey (vertikal) olarak uzanır. Üçüncüsü ise memenin alt tarafındaki doğal plikasyon yeri sınırını (inframammar) takip eder. Daha yeni ve modern bir yöntem olan ‘Vertikal Ameliyat İzi Tekniği’nde’, alt taraftaki bu son kesi uygulanmaz çünkü meme ucu çevresindeki ve düşey olarak yapılan iki insizyon yeterli olur. Egepol’de bizler de bu “Vertikal Ameliyat İzi Tekniği” denilen yöntemi uygulamaktayız. Bu yöntemin çeşitli avantajları vardır; öncelikli olarak anatomik açıdan daha az iz kalır, meme ucunda kalıcı his kaybı oluşmaz, memenin kendine özgü anatomik ‘damla’ şekli daha estetik olarak elde edilir ve süt kanalları hasar görmediği için emzirme yetisi bozulmaz.

 

S : Ameliyatta elde edilen sonuç ne kadar kalıcıdır?

C : Eğer aşırı kilo alıp vermezseniz elde edilen sonuç uzun sürelidir.

 

S : Ne kadarlık bir kısım çıkarılıyor?

 

C : Meme küçültmede, vücut yapısına uygun estetik ölçüler ve arzulanan meme büyüklüğü dikkate alınarak, her iki taraftan birkaç yüz gramdan başlayıp, aşırı büyük memelerde (jigantomasti) her birinden üçer kiloya kadar fazla doku alınabilir.

 

S : Düşük kesimli kıyafetler giyebilecek miyim?

C : Evet. Herhangi bir ameliyat izi görünmeksizin düşük kesimli kıyafetler giymeniz mümkündür.

 

S : Güneşlenebilir miyim?

C : Ameliyattan sonraki bir ila üç aylık dönemde güneş ışınlarından uzak durmanız gerekir.