Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Liposculpture - Lipoplasti - Liposhaping (Yağ Alma Yöntemi ile Vücut Şekillendirme)

‘Şekil bozuklukları…’

 

‘Egzersiz ve diyete rağmen belli bölgelerde toplanan yağlar ve bunların sebep olduğu orantısızlıklar…’

 

‘Kat kat olmuş bir gıdı…’

 

‘Giderek kalınlaşan bir ense…’

‘Giyisilerden taşan kollar …’
‘ Bir kot pantolon veya mini bir kıyafete giremeyecek kadar irileşen bacaklar…’
‘Dizlerin iç kısmında, baldırlarda ve ayak bileklerinde çizme veya bot giymeyi engelleyecek kadar artmış bir yağlanma…’
‘Belde can simidi şeklinde yağ dokusu artışı…’

Lipoplasti ne için yapılır ?
Vücudun belli bölgelerinin yeniden şekillendirilmesini sağlar.

Lipoplasti hangi işe yaramaz?
Kilo vermek veya deriye bağlı selülitlerden kurtulmak için bir yöntem olarak kullanılmamalıdır.

Lipoplasti, özellikle normal kiloda olan ancak vücudunun belli bölgelerinde toplanan yağlar yüzünden estetik görünümleri bozulan kadınlar ve erkekler için son derece etkili bir çözümdür. Yağ depolanması bazen genetiktir ve diyet ya da egzersizle giderilmesi mümkün olmayabilir. Lipoplasti bu tür durumlar için yegane çözümdür. Lipoplasti ameliyatı her yaşta uygulanabilir olmakla birlikte, yağ alma işleminden sonra estetik bir vücut şekli elde edebilmek için derinin elastikiyetini hala koruyor olması başarıyı arttıracaktır. Cildiniz elastikiyetini kaybettiğinde iyileşme yeterince iyi olmayabilir. Bu durumda cilt sıkılaştırma ameliyatı da eklemek gerekebilir.

Bu ameliyatı olmayı düşünüyorsanız;
Egepol’de en ileri teknik olan ‘Lazer ve/veya Ultrason Destekli Lipoplasti’ yöntemlerini kullanıyoruz. Bu yöntemle deri altı depo yağ dokuları içerisine öncelikle lokal anestezik içeren serum enjekte ediliyor. Daha sonra bu yağlar, ultrason ve/veya lazer dalgaları yardımıyla parçalanıp sıvılaştırılıyorlar. Bu sayede kanama, morarma ve şişme (ödem) riski en aza indirgenmiş oluyor. Parçalanmış olan yağları aspire etmek için çok ince mikrokanüler enjektörler kullanmamızdan dolayı da, deri ve diğer çevre yumuşak dokular zarar görmüyorlar.

Lipoplasti’nin en etkili olduğu vücut bölgeleri;

  • Alt ve üst karın (abdominal) bölgesi
  • Kalça bölgesi (basenler)
  • Bacak içi ve önleri
  • Bel (can simidi) bölgesi
  • Kollar
  • Sırt
  • Popo
  • Diz içleri, baldırlar ve ayak bilekleri
  • Göğüsler ve koltuk altları

Ameliyat süresi
30 dakika ila 3 saat arası – Tedavi edilen bölgeye ve alınan yağ dokusu miktarına göre değişir.

Uygun yaş aralığı
Deriye bağlı bir patolojinin bulunmadığı 18 yaş ve üzeri sağlıklı her bireye uygulanabilir.

Hastanede kalma süresi
0 ila 1 gün arası

Yurtdışından Gelecek Hastaların Kalma Süresi
3 - 5 gün

Anestezi
Genel veya tercihen sedasyon destekli lokal anestezi

Ameliyattan sonra
Lipoplastinin yapıldığı bölgeye bağlı olarak, şişmeyi (ödemi) azaltmak için işlemin hemen sonrasında, 4 ila 6 hafta süreyle tarafımızdan size giydirilecek olan özel birtakım korseleri kullanmanız gerekebilecektir.

Ameliyattan önce
Şu andaki kilonuz ve metabolik durumunuza göre gelecek yaşantınızdaki kilo alıp verme riskleriniz, lipoplasti için uygun bir aday olup olmadığınızı belirlerken dikkate alınacak parametrelerdir. Egepol’deki plastik cerrahlarımız ameliyat olmak istediğiniz bölgedeki yağlardan kurtulmak için daha önceki denmelerinizi (diyet vb gibi) ve bunların sonuçlarını bilmek isteyeceklerdir. Ayrıca cildinizin elastikiyet durumunu değerlendirerek, en ideal ve estetik sonuç için ne kadarlık bir yağ miktarının alınması gerektiğini birtakım bilimsel ölçümlerle (yağ dokusu kalınlığı, vücut yağ oranı vb gibi) belirleyeceklerdir.

Elde edilen sonuçların kalıcılığı
Kişiden kişiye değişmekle birlikte, dengeli beslenen ve bunu spor ile destekleyenlerde uzun süreli kalıcılık gösterir.