Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Popo Kaldırma (Lateral Thigh Lifting)

Bel, popo ve kalça anatomisi bir bütün olarak değelendirilir. Anatomik etkenler göz önünde bulundurularak kişiye özel kalça tasarımı yapılır. Problemin sebebi tıpta olarak adlandırılan kasın az gelişmesidir. Bu tip popo çıkıntısı olmayan, pantolon giyildiğinde kalça kısmında boşluk olan görünüm verir.

Popo protezlerinin ilk kullanıldığı dönemlerde memede kullanılan protezler kullanılmış, daha sonra bu bölgede özel protezlerin kullanılması gerektiği düşünülerek bu bölgeye uygulanacak protez geliştirilmiştir. Bugün kullanılan Gluteal protezler üretilmiştir.


NASIL UYGULANIR?


Uygulanacak protez popo blgesindeki kasların içine ya da arkasına yerleştirilir. Kullanılan protezler meme protezi gibi yumuşak dokulu değildir. Bu protezler sert olduğunda patlama ya da dışarı sızma gibi riskler içermezler. Sert olmasına rağmen kalçada hissedilmezler.

Ameliyat genel anestezi yöntemi ile yapılır.

Ameliyat 2-3 saat sürer. Eriyen dikiş kullanılır.

Protezlerin konduğu bölgelerin özellikleri sebebiyle ameliyat sonrası biraz sıkıntılı geçebilir.

Ameliyattan sonra bir ay kadar spor yapmak, bisiklete binmek, koşmak ve diğer fiziksel aktivite yapılmamalıdır.

Hekim tarafından verilen antibiyoriklerin düzenli alınması çok önemlidir. İltihap oluşması riskli bir bölge olduğundan olasıdır.

ÖNEMLİ NOTLAR:


Ameliyattan sonra kalçadan iğne yapılması gereken durumlarda kalçada protezin olduğu unutulmamalı, hekimden alternatif tedavi yöntemleri istenmelidir.

Ptotez uygun bölgeye yerleştirildiğinde komplikasyon son derece nadir bir durumdur. Ancak enfeksiyon dışında oluşabilecek, kayma gibi durumlar ile kaşılaşılabilinir. Uygun teknikler ile yapıldığında bu gibi komplikasyonlar ile karşılaşılmaz.