Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Alın ve Kaş Gerdirme

Yorgun görünüm…
Düşük kaşlar, sarkık gözler…
Sarkmış alın…

Alın bölgesinde iki grup kas vardır. İlk grup kaşları kaldırır, diğeri de indirir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte kaslar güçsüzleşmeye başlar, kaşlarımız düşük bir hal alır ve üst göz kağaımızda fazladan deri toplanmasına neden olurlar. Bazen bu düşüklük kalıtsaldır. Düşük kaşlar size uykulu ve yorgun bir görünüm verir, kaşları kaldıran kasları gerdirerek bu durumu geri çevirmek mümkündür. Eğer düşüklük yaşlanmayla beraber oluşmuşsa bu ameliyat genellikle yüz gerdirme ameliyatı ile birlikte gerçekleştirilir.

İki farklı ameliyat yöntemi vardır.

1 – Klasik yöntemde bir kulaktan diğerine uzanan bir kesi yapılır, cerrah bu kesiyi kullanarak alnı gerdirir.
2 – Endoskopik yöntem / Anahtar deliği yöntemi. Cerrah kafa derisi üzerinde 3 ya da 4 adet küçük kesi yapar. Ameliyat kamera ve TV ekranı gibi özel ekipman kullanılarak gerçekleştirilir. Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Ameliyat süresi
Genellikle 1,5 ila 3 saat arası, ancak kişiden kişiye değişebilir.

Uygun yaş
Yaşlanmaya bağlı olduğunda 35 yaş ve üzeri, kalıtımsal olduğunda 18 yaş ve üzeri

Hastanede kalma süresi
1 gece

Yurtdışından gelen hastaların kalma süresi
Hastaneden taburcu olduktan sonra en az 8 gün kalmaları gerekiyor. Ameliyatın izlerinin çoğunun silinmesi için 10 gün kalınması daha uygun olur.

Elde edilen sonuçların kalıcılığı
Yarı yarıya kalıcı

Klasik yöntemle alın ve kaş gerdirme SSS

S : Endoskopik yöntemle klasik yöntem arasındaki fark nedir?
C : En önemli fark uygulanan teknikte ve ameliyat izindedir. Endoskopik yöntemde iz biraz daha azdır ancak sonuçların daha kalıcı olması bakımından biz Egepol’de klasik yöntemi tercih ediyoruz.

S : Dikişlerim ve klipsler ne zaman çıkarılır?
C : Cerrahınızın kendiliğinden eriyen dikiş kullanıp kullanmamasına bağlı olarak genellikle bir hafta içinde çıkarılır.

S : Ne zaman insan içine çıkabilirim?
C : Görünür izlerin önemli bir kısmı iki hafta içinde tamamen kaybolur. Kalan az miktardaki şişlik ve morartı ise makyajla kapatılabilir.

S : Hastanede kalmam gerekecek mi?
C : Bu durum kişiden kişiye değişir.

S : Ameliyattan sonra ne gibi zorluklar yaşarım?
C : Kesinin yapıldığı yerin civarında bir miktar uyuşma ve rahatsızlık hissedebilirsiniz. Şişlik göz etrafınıza ve yanaklarınıza doğru genişleyebilir ancak 10 ila 14 gün içersinde geçecektir. Sinirler iyileşmeye başlayınca biraz kaşıntı yapacaktır.