Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Çene

 

Çene de yüze göre büyük ya da küçük olabilir, bu durumu da cerrahi müdahale ile düzeltmek mümkündür.

 

1 – Çene küçültme

 

Çene kemiğinin ufaltılması ile çenenin küçültülmesi işlemidir.

 

2 – Çene protezı

 

Çeneyi daha belirgin ve büyük yapabilmek için silikon protezlar, yağ dokusu ya da kemik kıkırdağı nakli kullanılabilir.

 

3 – Çene liposculturı – Kat kat çene

 

Çenenin alt kısmında yağ emilmesi yöntemi oldukça basittir ve sonuçlar da tatmin edicidir.
 

Çene küçültme için SSS

 

S : Kesi nereden yapılıyor?

 

C : Çene küçültme ameliyatlarında kesi ya ağzın içinden ya da çene altından yapılır. Cerrah çene kemiğini daha uygun bir boyuta getirene dek traşlar.

 

S : Ameliyattan sonra yemek yiyebiliyor muyum?

 

C : Ameliyattan hemen sonra çiğnemeniz biraz sınırlanır ve ilk birkaç gün sıvı ya da yumuşak gıdalar tüketmeniz gerekebilir.

 

S : Ameliyattan sonra çenemde sertlik ya da gerginlik hisseder miyim?

 

C : Evet, fakat bu his bir hafta içinde azalır.

 

S : Ameliyat herhangi bir şekilde çene ya da dudaklardaki kaslara, sinirlere ya da dişlere zarar verir mi?

 

C : Hayır, eğer cerrahınız dental ve cerrahi anlamda gerekli anatomi bilgisine ve ameliyatla ilgili yeterli deneyime sahipse böyle bir tehlike yoktur.

 

S : Herhangi bir çeneme dokunduğunda yapay bir doku hisseder mi?

 

C : Hayır. İyileştikten sonra çeneninizin görünümü de teması da doğal olacaktır.

 

S : Ne zaman banyo yapabilirim?

 

C : Genellikle ilk 24 saat içinde banyo yapabilirsiniz. Eğer bir bandaj varsa bunu sabunla temas ettirmemek iyi olur, cerrahınız kuru tutulmasını isteyecektir.

 

S : Güzellik uzmanına ya da salonuna ne zaman gidebilirim?

 

C : Yaralarınızın tamamı iyileştikten ve kabuklar kaybolduktan hemen sonra gidebilirsiniz. Bir ay boyunca ameliyat bölgesine masaj yaptırmamanız, ovalamamanız gerekir.

 

Çene Protezi SSS

 

S : Bazen çene Protezı, burun estetiğiyle beraber öneriliyor. Bunun sebebi nedir?

 

C : Mesele yüzde bir denge sağlamaktır. Doğru orantılı yüz hatları güzellik anlamına gelir. Çeneye yapılacak protez yüzün genel olarak orantısını değiştirecektir. Bazı durumlarda sadece çene Protezı uygulamak burnun iri görüntüsünü dengeleyebilir.

 

S : Erkeklerde çene Protezı traş olmayı etkiler mi?

 

C : Hayır çünkü protez ağzın içinden yerleştiriliyor.

 

S : Çene Protezı boyun lipoplastisi ve yüz gerdirme işlemleri ile aynı anda yaptırılailir mi?

 

C : Evet.

 

S : Ameliyattan sonra ilk uyandığımda nasıl görünürüm?

 

C : Çenenizin şişmesini ve morarmasını azaltmak amacıyla bir bandaj takıyor olacaksınız. Çene bölgesinde hafif bir morarma meydana gelebilir ancak bu genellikle ilk 24 ila 48 saat içersinde azalır.

 

S : Şişme ve morarma ne kadar süreyle kalır?

 

C : Ameliyat sonrası şişme ve morarma ilk haftanın sonuna doğru dağılmaya başlar. Tamamen ortadan kalkması ise 6 haftayı bulabilir. Ancak bu kalan morartı ve şişi 7 ila 10 günden sonra makyajla rahatça gizleyebilirsiniz.

 

S : İyileşmem ne kadar sürer?

 

C : Çene Protezı ameliyatından sonra tamamen iyileşmek genellikle 6 ay sürer. Bununla beraber hastaların yüzde 90’ı ilk üç ayın sonunda nihai görünümlerine kavuşmuş oluyorlar.

 

S : Bu ameliyatın en önemli getirisi nedir?

 

C : Çene Protezı çenenizin görünümünü geliştirerek yüzünüzün genel dengesini düzeltir.

 

S : Kesi ve ameliyat yarası nerede olacaktır?

 

C : Kesi ya çenenin altındaki doğal kıvrımın olduğu yerden ya da ağzın içinden, alt dudakla, diş etlerinin birleştiği yerde yapılır. Kesi ağzın içinde yapıldığında görünür bir yara izi kalmaz. Kesi çenenin altından yapıldığında bile ameliyat izi çoğunlukla görünmez durumdadır.

 

Çenede lipoplasti SSS

 

S : Kesiler nerelerden yapılıyor?

 

C : Kesiler kulağın ön tarafındaki doğal kıvrımda yapılır ve yukarıya saçların başladığı yere doğru uzanır. Aynı zamanda aşağıya kulağın arkasına doğru da uzatılır ve burada da saçarlın başladığı yere ulaşır. Çene altına küçük bir kesi de genellikle gerekli olur.

 

S : Ne zaman makyaj yapmaya başlayabilirim?

 

C : Ameliyattan bir hafta sonra makyaj yapılabilir.

 

S : Kat kat olmuş çenemden kurtulabilir miyim?

 

C : Evet.

 

S : Sonuçlar ne kadar süreyle kalıyor?

 

C : Ameliyatın sonucu kalıcıdır. Ameliyat olmadan önceki halinize geri dönmeniz aşağı yukarı 7 ila 10 yıl sürecektir. Anatomi farklılıkları, kilo alıp vermeler, güneşe maruz kalma durumu gibi bir çok farklı etken bu süreyi belirleyecektir.

 

S : Ameliyattan hemen sonra kendimi nasıl hissederim?

 

C : Çenenizdeki bandaj biraz sıkı gelebilir ancak bunun vereceği rahatsızlık da azdır.

 

S : Ne zaman banyo yapabilirim?

 

C : Genellikle ilk 24 saatten sonra banyo yapabilirsiniz. Bandajınız varsa bunu sabunlamamaya dikkat etmelisiniz, cerrahınız kuru kalmasını isteyecektir.