Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Çok Dolgun ya da Çok İnce Dudaklar

Sorun lokal anestezi altında, ufak bir miktar dokunun alınmasıyla yapılan küçük bir operasyonla düzeltilebilir. Eğer dudaklarınız çok inceyse Egepol’deki cerrahınız juvaderm, perlane, yağ enjeksiyonu ya da dermal yağ dokusu içeren bir dolgu maddesi kullanır. Bunların hepsi geçici yöntemlerdir. Daha kalıcı bir uygulama olarak Gortex adı verilen ipliksi bir protez alt dudağa yerleştirilebilir. Benzer bir yöntem de transfer yöntemidir. Şakak kısmında yapılan küçük bir kesi ile ince bir deri tabakası alınır ve dudağa yerleştirilir. Bu da yine yarı yarıya kalıcı bir yöntemdir.

Dudak düzeltme SSS
S : Dudaklarım çok ince. Daha dolgun ve iri görünmeleri mümkün mü?
C : Yağ enjeksiyonu, cilt yağı nakli ve hycloronik asit (HA) enjeksiyonu gibi çeşitli yöntemlerle dudakları büyütmek mümkündür.

S : Yağ enjeksiyonun avantajları nelerdir?
C : Avantajları yağ kaynağının doğallığı, –çünkü hastanın kendi vücudundan yağ alınır- istenilen miktarda yağ sağlanabilmesi ve verici olarak küçük bir alanın kullanımının yeterli olmasıdır.

S : Vücudun hangi kısmından yağ alınıyor ve kesi nasıl yapılıyor?
C : Lipoplasti için gereken yağ vücudun herhangi bir bölümünden alınabilir. Genellikle karın kısmı seçilir ve küçük, kolayca gizlenen bir kesi yapılır.

S : Hycloronic asit enjeksiyonu, cilt yağı nakli ve yüzden transfer yöntemleri arasında herhangi bir fark var mı?
C : Hycloronic asit enjeksiyonunun etki süresi kısadır, aşağı yukarı 4 ila 6 ay arası. Cilt yağı nakli daha uzun süreli sonuç sağlar. Egepol’de uyguladığımız yüzden transfer yapılması yönteminde ise şakak kısmında küçük bir kesi yapılarak alınan deri parçası alt ya da üst dudağa yerleştirilerek daha dolgun bir görünüm sağlanıyor. Yarı yarıya kalıcılığı olan bir yöntemdir.

S : Dudak büyütme işlemi ağzımın etrafındaki kırışıklara da iyi gelir mi?
C : Evet, Hycloronic asit (HA) enjeksiyonu kullanarak büyütme yapılırsa kırışıklara da faydası olur. Bu amaçla kimyasal cilt soyma ve dermabrazyon işlemleri de yararlıdır.

S : Cildimde herhangi bir ameliyat izi kalır mı?
C : İz görülmeyecektir.

S : Cilt yağı naklinin avantajları nelerdir?
C : Bu yöntemin avantajı, Hycloronic asit (HA) enjeksiyonu ile karşılaştırıldığında doğal bir vericiden faydalanıyor olmak ve sonucun daha uzun süre kalmasıdır. Cilt yağı nakli işleminde yağlar daha uzun süre canlı kalır çünkü tıpkı deri naklinde olduğu gibi cilt dokusu yağları besler.

S : Konuşurken ya da gülümserken doğal bir görünüşüm olur mu?
C : Evet.