Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Otoplasti (Kulak Estetiği)

Artmış kulak açısını normale çekmek (kepçeleşmeyi düzeltmek) veya yüzün estetik bütünlüğüyle uyumsuz derecede büyük kulakları küçültmek için uygulanır.

  • Çıkık kulaklar…
  • Kepçe kulaklar…
  • Büyük kulaklar…
  • Yüzün orantısını bozan kulaklar…

Kulak ameliyatı ayrık duran kulakları kafaya yapışık hale getirmek ya da büyük kulakları küçültmek için yapılır.

İşlem
Yaşı küçük olan çocuklarda ameliyat genel anestezi altında yapılır, yaşça büyük olanlar ve yetişkenler ise lokal anestezi ile ameliyat edilirler. Kulağın arka tarafından bir parça deri alınır ve kıkırdak geriye doğru katlanmasını sağlayacak şekilde yumuşatılır. Kulaklar iki gün sonra çıkarılmak üzere bandajlanır. Bu süre boyunca kulaklarınızda ağrı ve uyuşukluk hissedebilirsiniz. Bandajların çıkarılmasından sonra kulaklarınız şişmiş, kızarmış ya da morarmış görünecektir ancak bu durum iki hafta içinde geçecektir. Bir saç bandı takılarak kulaklar yapışık tutulmalıdır.

Ameliyat süresi
1 saat

Uygun yaş
5 yaşından itibaren yapılabilir.

Hastanede kalma süresi
Yok

Yurtdışından gelen hastaların Türkiye’de kalma süresi
En az 7 günle 2 hafta arası

Elde edilen sonuçların kalıcılığı
Sürekli

Kulak ameliyatı / Otoplast SSS

S : Ameliyat duyma kapasitemi etkiler mi?
C : Hayır. İşitme yetilerinizin yer aldığı orta ve iç kulak ameliyattan etkilenmez sadece dış kulakta işlem yapılır.

S : Gmörünür bir ameliyat izi kalır mı?
C : Hayır. İzler kulak arkasında gizlidir ve görünmez.

S : Ameliyattan sonra ne gibi zorluklar yaşarım?
C : Cerrahi bölgeyi kıruyabilmek için ilk birkaç gün saç bandı takmanız gerekecektir. Daha sonra iki hafat kadar bir süreyle geceleri uyurken saç bandını kullanamanız gerekir.

S : Ameliyattan sonra neler hissederim?
C : Bu kişiden kişiye değişir. Hastalar genellikle ilk üç ay boyunca kulak çevresinde bir uyuşma hissettiklerini söylüyor. Üç aydan sonra bu uyuşukluk azalarak kaybolur.

S : İyileşme ne kadar sürüyor?
C : Tamamen iyileşme ve sonuçların alınması bir yıl kadar sürer. Ancak hastaların çoğu ilk 1-2 ayın sonunda yüzde 90 iyileşmiş olurlar.

S : Ne zaman yıkanabilirim?
C : Ameliyattan sonraki ilk gece başınızdaki sargı kuru kalmalı ve yerinden oynamamalıdır. Dolayısıyla sargılar çıkmadan önce yıkanmamak gerekir.

S : Ne zaman egzersize başlayabilirim?
C : İlk üç hafta aerobik tipi hareketlerden kaçınmak gerekir. Şişmeyi arttırp, iyileşme sürecini yavaşlattığı için ameliyat sonrası dönemde eğilme, kaldırma, gerilme gibi hareketlerden uzak durulmalıdır.