Botoks liftingle tanışın!
Botoks, başta kazayağı çizgileri olmak üzere, migren, ter kontrolü, burun dikleştirme gibi birçok alanda kullanılıyordu. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Botoks lifting! Yüz çevresi ve ovaline yelpaze gibi birçok alana küçük dokunuşlara yapılan botoks, yüzü operasyona gerek kalmaksızın gerginleştiriyor, taptaze ve genç bile görünüme kavuşturuyor. Etkisi 4-6 ay süren bu uygulamayı 35-45 yaş arası kadınlara öneriyoruz.
BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER AZALIYOR
Burun estetiğinde (rhinoplasty) hastalar genellikle arzuladıkları buruna sahip olamamaktan endişe ederler. "Acaba yeni burnum nasıl olacak, arkadaşlarım yadırgayacak mı, ya çok küçük, şekilsiz olursa, ya burnum düşerse..?" Gelişen teknolojiyle bu sorular artık cevapsız değil. Operasyon öncesi uyguladığımız üç boyutlu photoshop tekniğiyle yeni burnunuzu alternatifli olarak sunuyor, böylece yaşanabilecek hayal kırıklıklarına son veriyoruz. Ayrıca yeni tekniklerle operasyon sonrası ağrı, morarma, şişlik gibi şikayetler en aza iniyor, hasta aynı gün evine gidebiliyor, 4-5 gün sonra da işine dönebiliyor.
IŞIK DOLGUSUYLA 10 YAŞ DAHA GENÇ
Cilde ışık yansıtma kapasitesini geri kazandırmak için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konseptle tanışın! Ciltte varolan doğal içerikleri ve hyralüronik bazlı özel formülün, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesiyle gerçekleştirilen ışık dolgu, cilde gençlik yıllarındaki ışığı ve tazeliği geri kazandırıyor.
RADYO FREKANS İLE HEM GENÇLEŞİN HEM İNCELİN!!
Radyo frekans son dönemde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Ağrısız ve acısız bu yöntemle 8 seansta 2 bedene kadar incelmek mümkün olabiliyor. RF, vücudun bir bölgesinde birikmiş yağın ve selülitin çıkartılmasında kullanılan bir teknik. Estetik amaçlı kavitasyonda lokalize yağ ve selülitin atılması amacıyla düşük frekanslı ultrason kullanılır. Bir vakum rollerı mikro baloncuklar üretir ve yağ hücrelerini parçalayacak şekilde bağ dokuda bir emme gücü oluşturur. Dolayısıyla, trigliseridler daha sıvı bir maddeye dönüşür (bigliceridos) ve dolayısıyla, idrarla ve lenfatif sistem aracılığıyla daha kolay atılırlar.
EL VE BOYUN ESTETİĞİNDE SON TRENDLER
Yaşı ele veren bu bölgelerin deformasyonu artık kader değil. Uygulanan yeni medikal estetik tekniklerle gençlik yıllarındaki görünüme kavuşmak çok kolay.
YENİ GENÇLİK İKSİRİ: PRP
Angelina Jolie'den, Gwyneth Paltrow'a birçok starın birkaç yıl öncesine oranla daha iyi göründünü fark etmişsinizdir. Ancak bu dolgu, botoks gibi artık giderek sıradanlaşan yöntemler değil. Onların yeni bir iksiri var: PRP! Kişiden alınan kanın santrifüj yöntemiyle bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki büyüme faktörü içeren plazmanın yine aynı kişinin sorunlu bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayalı PRP, (platelet rich plasma) son zamanların en popüler gençleştirme yöntemlerinden biri.
SLİM LİPO SELÜLİTLERİ DE YOK EDİYOR!
Lazer teknolojisiyle uygulanan slimlipo Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç verİyor. Özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selülitli büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Yüz Gerdirme / Yüz Gençleştirme

 • Yüzde ve boyunda sarkmış deri…
 • Olduğundan daha yaşlı görünüm…
 • Öz güvenin yitirilmesi…
 • Burun ve ağız çevresinde derin çizgiler…
 • Tazeliğini yitirmiş bir yüz…
 • “Tavuk boynu”…
 • Yaşlı ve yorgun görünüm…
 • Düşük gözkapakları…
 • Göz altında torbalanma…
 • Donuk cilt…
 • Sarkmış cilt…
 • Sarkık gerdan…

Yüz gerdirme ya da yüz gençleştirme işlemi yaşlanma sürecini durdurmaz ama sizi 10 yıla kadar daha genç bir görünüm kazandırabilir. 45 – 55 yaşa aralığındaki kadınların en fazla yaptırdıkları işlemlerden biridir.

Bu ameliyatı olmayı düşünüyorsanız;
Ameliyat üst ve alt gözkapaklarının sıkılaştırılması, göz altı torbalarının alınmasının yanı sıra kaş gerdirme, alın gerdirme, yüz ve boyun gerdirme operasyonlarının tamamını içerir. Gerek duyulursa yüzde yaşlanmayla meydana gelen çökmeleri gidermek için dolgu da yapılabilir. Ameliyat yüzdeki ve boyundaki görünümü sıkılaştırmak için yapıldığından ince kırışıkları gidermez. Bunun için cilt yüzeyinin yenilenmesi gerekir.

İşlem sırasında alın yukarı doğru çekilir. Yüz germe işlemi esnasında cerrahınız yüz ve boyunda şiş görünüme neden olan diğer kusurlarla da ilgilenir. Bunlardan en zor düzeltileni, nasolabial katlanma denilen, burun ile ağzın kenarları arasında uzanan kırışıktır. Bu sorun dolgu malzemeleri kullanılarak çözülebilir.

Kullanılan yöntem
Ameliyatın temel yöntemi yüz ve boyun cildini ve cildin altında uzanan kasları sıkılaştırmaktan ibarettir. Kesi kulağın önünde ve iç tarafındaki doğal kıvrımları izleyecek şekilde yapılır, kulağın üst tarafından kafa derisinin içine doğru uzanır ve arka tarafta saçların başladığı yere ulaşır. Ameliyat sizin seçiminize göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Bu işlem genellikle ayakta tedavi türünde değelendirilir ve hastanede kalmanız gerekmez. Genellikle yüz gerdirme işlemi uygulanırken yanında boyun lipoplastisi de yapılır.

Ameliyat süresi
4 ila 6 saat arası

Uygun yaş aralığı
30 ila 60 yaş arası

Yurtdışından gelen hastaların Trükiye’de kalma süresi
2 hafta yeterli olacaktır ancak ameliyatın tüm izlerinin kaybolması için 3 hafta ideal süredir.

Elde edilen sonuçların kalıcılığı
Yaklaşık 7 ila 12 yıl arası

Uyarı
Hastalar ameliyattan önceki ve sonraki 2 hafta boyunca sigara içmemelidir!

Yüz gerdirme / Yüz gençleştirme için SSS

S : Egepol’de yapılan yüz gençleştime işlemine hangi uygulamalar dahildir?
C : Üst ve alt gözkapağı sıkılaştırma ya da göz altı torbalarının alınması işleminin yanı sıra kaş germe, alın germe, yüz germe ve boyun germe işlemleri yapılır. Ayrıca ağız çevresinde mekanik ve kimyasal cilt soyma işlemi gerçekleştirilir. İstenirse yüzde meydan gelen çöküntüleri gidermek için dolgu malzemesi kullanılabilir.

S : Yüz ameliyatı nasıl yapılıyor?
C : Yüz gençleştirme ameliyatı aralarında cildin ve derin dokuların kesilip ve sıkılaştırılması gibi klasik uygulamaların da yer aldığı bir grup tekniğin birlikte kullanılması ile gerçekleştirilir.

S : Ne kadar zaman sonra gönül rahatlığıyla toplum içine çıkabilirim?
C : Morarmanın derecesine gre değişir. Birçok kişi 5 ila 7 gün içersinde normal günlük hayatlarına dönebilmektedir. Bazı hastalarımız doğrudan insanlarla yüz yüze olmalarını gerektiren işlerde çalışıyorlar, bu gibi durumlarda biraz daha uzun bir zamana ihtiyaç olabilir.

S : Ne zaman makyaj yapabilirim ve yüz kremleri kullanabilirim?
C : Kendinizi rahat hissettiğiniz anda makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Hastalarımızın çoğu ortalama 3 ila 5 gün içersinde makyaj yapmaya başlıyabiliyorlar.

S : Düzenli olarak egzersiz yapmaya ne zaman başlayabilirim?
C : Ameliyattan kısa bir süre sonra yavaş ve basit egzersizlere başlayabilirsiniz. Daha zorlu hareketler için en azından 2 hafta beklemek mantıklı olacaktır. 4 ila 6 hafta gibi bir süre içersinde zorluk düzeyini kademeli olarak arttırarak normal egzersiz rutininize dönebilirsiniz.

S : Uyuşukluk ne kadar sürer?
C : Yanak ve boyun bölgesinde bir miktar uyuşukluk olacaktır. Şişme miktarına bağlı olarak bu uyuşma birkaç hafta sürebilir.

S : Ameliyattan sonra görünüşüm yapay olur mu?
C : Hayır, tamamen doğal bir görünümünüz olacaktır.

S : Boynumdaki tavuk derisi görünümünden, düşük gözkapaklarımdan ve göz altı torbalarından kurtulabilecek miyim?
C : Evet.